Микола Бровченко: «Захопити по-справжньому мене можуть дві речі – робота і робота»

В продовження обіцяного циклу статей про наших авторів сьогодні поговоримо про літератора, музиканта та благодійника Миколу Бровченка. Микола Володимирович Бровченко народився в сім’ї видатного українського поета та громадського діяча Володимира Яковича Бровченка, тож, тонким мовним чуттям, тягою до естетизму та невтомною цікавістю до літератури завдячує атмосфері дому, в котрому виріс. Рішення вступати до Київського гуманітарного університету ім. Шевченка теж було цілком закономірним в контексті сімейного виховання.

Після закінчення ВУЗу Микола Бровченко майже півтора десятка років присвячує телевізійній діяльності, багато працює над власними постановками та займається літературно-драматичними програмами. З середини 90-х років інтереси Бровченка захоплює реклама, за час своєї кар’єри він активно співпрацює з найвідомішими рекламними агентствами – BBDO, FSBMA, CheilCommunication, Publicis, McCann. Досвід у сфері організації рекламних кампаній стає безцінною перевагою та робить Бровченка незамінним автором сценаріїв масових заходів. Так, останнім його масштабним досягненням у цій сфері стало створення та втілення в життя ідеї відкриття в Києві НСК «Олімпійський».

Суспільна діяльність та захоплення рекламою – не єдині сфери, де знаходять реалізацію його творчі здібності. Паралельно цій роботі він активно пише вірші українською, російською та англійською мовами, які часто кладуть на музику тавиконують відомі вітчизняні та зарубіжні виконавці. Його пісні співають Ані Лорак, Таїсія Повалій, Віктор Павлік, Злата Огневич, Лариса Доліна та багато інших. Часто робота над текстами пісень поєднується з роботою в кіно в якості автора адаптацій та дубляжу. Саме перу Миколи Бровченка належить блискучий український переклад датського мультфільму «Теркель і халепа» та не менш дотепний дубляж мультфільму «Карлсон, що мешкає на даху». Найцікавіше те, що оригінальні тексти пісень для своїх дубляжів Микола Бровченко завжди пише самотужки.

Не останнє місце в насиченому графіку Бровченка займає благодійницька діяльність. За його ініціативи у 2014 році було створено благодійний фонд «Чудотворець», метою якого є своєчасне забезпечення ліками всіх, хто того потребує, зокрема, хворих на лейкемію. Так, у зв’язку з останніми соціальними та політичними подіями, один з проектів фонду зорієнтований саме на допомогу жителям східних районів країни. В рамках проекту була створена пісня «Золоті ворота», написана у співпраці з Шушан Саргасян, композиторкою із Вірменії, що присвячена Україні та її новому історичному етапу. До реалізації проекту долучилися українські зірки, що виконали пісню та зняли кліп, за допомогою якого надіються привернути увагу меценатів до суспільних проблем та допомогти українцям, що потребують медичної допомоги, взявши участь у проекті «Чудотворця» «Пакунок-порятунок».

Насамкінець хотілося б згадати, що 19 серпня Микола Бровченко святкував свій 60-річний ювілей. Вже багато встиг зробити та ще більше чекає попереду, бо за словами самого ювіляра: «Захопити по-справжньому мене можуть дві речі – робота і робота. Головне, щоб обидві були по духу і чергувалися одна з одною».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *