Для чого створений УААСП?

На відміну від лікарів, будівельників, інженерів, водіїв та представників інших спеціальностей, які за свою роботу отримують заробітну плату щомісячно, більшість творців не мають такої можливості (деякі твори мистецтва створюються роками). Хоча писати музику, п’єси, слова пісень це не тільки складна, але іноді виснажлива праця, творчий продукт – це «обличчя» і «душа» країни, її унікальність і відмінна риса серед інших культур. Саме тому робота творців повинна оплачуватися належним чином.

На сьогодні найпоширенішою формою оплати роботи творців є виплата авторської винагороди – своєрідної щомісячної заробітної плати авторів. Оскільки більшості авторів самостійно складно збирати свою винагороду (наприклад, автор пісні фізично не може самостійно збирати свою винагороду, якщо його пісня виконується на всій території нашої країни і за кордоном), було створено Українське агентство з авторських і суміжних прав (УААСП) для управління майновими правами авторів на колективних засадах. Таким чином, УААСП створений, щоб збирати авторську винагороду для авторів.

Організації колективного управління існують фактично у всіх країнах світу, і саме їх функціонування на сьогодні є фундаментом дотримання авторських прав і подальшого спонукання торців до створення нових музичних композицій, пісень, п’єс, книжок, картин та інших витворів мистецтва, необхідних для повноцінного існування цивілізованого суспільства. Задача УААСП – вивести Україну на гідні позиції в сфері колективного управління в Європі шляхом забезпечення достойного матеріального прибутку для українських творців.