Клуби, дискотеки

Нічні клуби, дискотеки (далі – клуби) неможливо уявити без музики, тому що без музики втрачається сенс існування клубу.
При цьому не потрібно забувати, що використання об’єктів авторського права (музичних творів) без отримання від правовласників (в тому числі – організації колективного управління) дозволу (без укладення ліцензійного договору) та без виплати належної авторської винагороди є порушенням чинного законодавства України у сфері авторського права.
Також хочеться зазначити, що незалежно від того, яким способом використовується музика (живе виконання чи за допомогою будь-яких технічних пристроїв (радіоприймач, телевізор, музичний програвач тощо), необхідна наявність ліцензійного договору.
Сума авторської винагороди (роялті) розраховується у відповідності до Постанови Кабінету Міністрів України від 18 січня 2003 р. N 72 «Про затвердження мінімальних ставок винагороди (роялті) за використання об’єктів авторського права і суміжних прав».
Відповідно до Постанови, мінімальна ставка авторської винагороди становить:

Публічне виконання творів Авторська винагорода*
Музичні твори з текстом або без тексту (як у разі виконання творів виконавцями, так і в разі виконання примірників творів у запису у місцях з платним входом)
(Додаток 1, п. 21)
4%
суми валового збору, одержаного від продажу квитків
Музичні твори з текстом або без тексту, літературні твори (як у разі виконання творів виконавцями, так і в разі виконання примірників творів у запису у місцях з безплатним входом)
(Додаток 1, п. 22)
1%
від доходів, одержаних з того виду діяльності, у процесі якої відбувається використання творів,
а у разі відсутності таких доходів
2,5%
загальної суми витрат організатора на проведення заходу

*Ставки винагороди (роялті) нараховуються як відсоток суми валового збору, що надходить від продажу квитків за публічне виконання одного твору або програми, чи доходів, одержаних з того виду діяльності, у процесі провадження якої відбувається використання творів, а у разі відсутності таких доходів – загальної суми витрат на проведення заходу, під час здійснення якого відбувається використання твору літератури і (або) мистецтва.
Примітки:
•У разі почергового або одночасного використання творів літератури і мистецтва, зазначених у пунктах 16, 21, 22 і 25 Додатка, мінімальні ставки винагороди (роялті) нараховуються окремо за кожний вид використання твору.

Для укладення договору чи консультацій ви можете звертатись за вказаними контактами:

Головний спеціаліст
відділу по роботі з користувачами «малих прав»
управління зборів авторської винагороди
Ганна Сільвеструк
anna.silvestruk@uacrr.gov.ua
тел.: (044)235-32-88
тел. моб. 1: +38-067-506-4367
тел. моб. 2: +38-063-833-1551