Концертна діяльність

Під час концерту артисти виконують більше десятка творів, у кожного з яких може бути кілька авторів, кожен з яких має право на отримання своєї авторської винагороди (роялті).
Так як, відповідно до статті 2 Закону «Про гастрольні заходи в Україні» визначено, що організатори гастрольних заходів (концертів) несуть відповідальність за дотримання положень законодавства України про авторські та суміжні права – саме організатори повинні укладати Ліцензійний договір на право публічного виконання творів.
Необхідно укладати договір і виплачувати авторську винагороду незалежно від того вхід на гастрольний захід здійснюється відповідно до придбаних квитків або даний захід є безкоштовний для глядачів.
Сума авторської винагороди (роялті) розраховується відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 18 січня 2003 р N 72 «Про затвердження мінімальних ставок винагороди (роялті) за використання об’єктів авторського права і суміжних прав».
Згідно з постановою, мінімальні ставки авторської винагороди за проведення гастрольного заходу складають:

 

Публічне виконання творів Авторська винагорода
При платному вході
На концертах симфонічних, вокальносимфонічних, камерних творів і творів для народних інструментів.
(Додаток 1, п.15)
14%
Від суми валового доходу, отриманого від продажу квитків
На концертах з інших, крім зазначених у пункті 1, творів, в тому числі на театралізованих, естрадних і новорічних ялинкових виставах, балах, шоу, програмах вар’єте і т.п.
(Додаток 1, п.16)
5%
Від суми валового доходу, отриманого від продажу квитків
При спортивних змаганнях, показових виступах спортсменів, показах мод, проведенні презентацій, фестивалів і конкурсів з платним входом
(Додаток 1, п.23)
2%
Від суми валового доходу, отриманого від продажу квитків
У театралізованих, естрадних, новорічних ялинкових виставах з наскрізним сюжетом.
(Додаток 1, п.24)
6%
Від суми валового доходу, отриманого від продажу квитків
При безкоштовному вході
Музичні твори з текстом або без тексту, твори (як у випадку виконання творів виконавцями, так і при виконанні творів в запису в місцях з безкоштовним входом)
(Додаток 1, п.22)
1%
Від доходу, отриманого з того виду діяльності, в процесі якої відбувається використання творів,
а в разі відсутності такого доходу
2,5%
Від загальної суми витрат організатора на проведення заходу

Ставки винагороди (роялті) нараховуються як відсоток від суми валового збору, що надходить від продажу квитків за публічне виконання одного твору або програми, або доходів, отриманих з того виду діяльності, в процесі здійснення якої відбувається використання творів, а в разі відсутності таких доходів – загальної суми витрат на проведення заходу, при здійсненні якого відбувається використання твору.

У разі якщо в концертній програмі поряд з естрадними творами виконується хоча б один великий симфонічний або вокально – симфонічний твір (симфонія, ораторія, кантата, симфонічна поема або увертюра, інструментальний концерт з оркестром і ін.) або камерний твір великої форми (тріо, квартет , квінтет, соната) чи багатоактний твір для народних інструментів, нараховується мінімальна ставка винагороди (роялті), встановлена пунктом 15 Додатки. В інших випадках виконання збірної концертної програми, в яку входять як симфонічні, вокально – симфонічні та камерні твори малих форм, твори для народних інструментів, так і інші твори (літературні, естрадні та ін.), Застосовується мінімальна ставка винагороди (роялті), встановлена пунктом 16 Додатка.
При виконанні творів оригінального жанру, які супроводжуються літературним текстом, застосовуються мінімальні ставки винагороди (роялті), встановлені пунктом 16 Додатка.

Для укладення договору або консультацій ви можете звертатися за вказаними контактами:

Головний спеціаліст
відділу по роботі з користувачами «малих прав»
управління зборів авторської винагороди

Дарина Рачитська
dasha.rachytska@uacrr.gov.ua
тел.: (044) 235-32-88
тел. моб.: +38-067-506-4367
тел. моб.: +38-093-611-3676