Готелі, санаторії

Сучасні готелі, готельні комплекси, санаторії тощо (далі – готелі) мають розвинену структуру. Крім, власне, номерів у готелях часто наявні лоббі, бари, кафе, ресторани, клуби, СПА – салони, салони краси, спортивні зали та ін., в приміщеннях яких звучать музичні твори.
Звертаємо увагу, на те, що у випадку використання в господарській діяльності музичних творів (музичний супровід (в т.ч. фоновий) на території готелів в т.ч. у приміщеннях кафе, барів, ресторанів, інших закладів громадського харчування, торгівлі або побутового обслуговування населення басейнах, спортивних комплексах та ін., які можуть знаходитись на території закладу обов’язковим є укладання ліцензійного договору. Дозвіл (ліцензійний договір) необхідно отримувати в незалежності від способу та форми використання музичних творів (в т.ч. дозвіл необхідний у випадку використання CD, DVD, аудіокасет за допомогою музичного центру або комп’ютера, у випадку використання телевізора, радіо-приймача, інших аналогічних способах, а також при «живому» виконанні музичних творів музикантами, ді-джеями тощо).
Сума авторської винагороди (роялті) розраховується у відповідності до Постанови Кабінету Міністрів України від 18 січня 2003 р. N 72 «Про затвердження мінімальних ставок винагороди (роялті) за використання об’єктів авторського права і суміжних прав».
Відповідно до Постанови, мінімальна ставка авторської винагороди становить:

Публічне виконання творів Авторська винагорода*
Музичні твори з текстом або без тексту (як у разі виконання творів виконавцями, так і в разі виконання примірників творів у запису у місцях з платним входом)
(Додаток 1, п. 21)
4%
суми валового збору, одержаного від продажу квитків
Музичні твори з текстом або без тексту, літературні твори (як у разі виконання творів виконавцями, так і в разі виконання примірників творів у запису у місцях з безплатним входом)
(Додаток 1, п. 22)
1%
від доходів, одержаних з того виду діяльності, у процесі якої відбувається використання творів,
а у разі відсутності таких доходів
2,5%
загальної суми витрат організатора на проведення заходу

*Ставки винагороди (роялті) нараховуються як відсоток суми валового збору, що надходить від продажу квитків за публічне виконання одного твору або програми, чи доходів, одержаних з того виду діяльності, у процесі провадження якої відбувається використання творів, а у разі відсутності таких доходів – загальної суми витрат на проведення заходу, під час здійснення якого відбувається використання твору літератури і (або) мистецтва.
Примітки:
• У разі почергового або одночасного використання творів літератури і мистецтва, зазначених у пунктах 16, 21, 22 і 25 Додатка, мінімальні ставки винагороди (роялті) нараховуються окремо за кожний вид використання твору. Тобто за використання музики в готелі, ресторані, лоббі тощо ставка авторської винагороди – 1%, за використання музики в клубі при готелі – 4%.
Якщо в закладі розміщено музичний автомат або систему караоке, що належить власнику, відмінному від власника закладу, необхідне укладення договору власником зазначених систем. Детальніша інформація тут.

 

Для укладення договору чи консультацій ви можете звертатись за вказаними контактами:

Головний спеціаліст
відділу по роботі з користувачами «малих прав»
управління зборів авторської винагороди
Ганна Сільвеструк
anna.silvestruk@uacrr.gov.ua
тел.: (044)235-32-88
тел. моб. 1: +38-067-506-4367
тел. моб. 2: +38-063-833-1551