Філармонії

Філармонії (зі стаціонарними майданчиками та без них; Філармонійні центри; Будинки органної, камерної музики), проводячи концерти із естрадних, симфонічних, вокально-симфонічних, камерних творів, творів для народних інструментів тощо повинні дотримуватись авторських прав.
Керівництву філармонії необхідно укласти ліцензійний договір на право використання творів.
Сума авторської винагороди (роялті) розраховується у відповідності до Постанови Кабінету Міністрів України від 18 січня 2003 р. N 72 «Про затвердження мінімальних ставок винагороди (роялті) за використання об’єктів авторського права і суміжних прав».
Відповідно до Постанови, мінімальні ставки авторської винагороди для філармонії становлять:

Публічне виконання творів Авторська винагорода*
При платному вході При безкоштовному вході
На концертах із симфонічних, вокально-симфонічних, камерних творів і творів для народних інструментів
(Додаток 1, п. 15)
14%
від суми валового збору, одержаного від продажу квитків
1%
від доходів, одержаних з того виду діяльності, у процесі якої відбувається використання творів,а у разі відсутності таких доходів2,5%
від загальної суми витрат організатора на проведення заходу
На концертах з інших, крім зазначених у пункті 1, творів, у тому числі на театралізованих, естрадних і новорічних ялинкових виставах, балах, шоу, програмах вар’єте й т.п.
(Додаток 1, п. 16)
5%
від суми валового збору, одержаного від продажу квитків

*Ставки винагороди (роялті) нараховуються як відсоток суми валового збору, що надходить від продажу квитків за публічне виконання одного твору або програми, чи доходів, одержаних з того виду діяльності, у процесі провадження якої відбувається використання творів, а у разі відсутності таких доходів – загальної суми витрат на проведення заходу, під час здійснення якого відбувається використання твору літератури і (або) мистецтва.

Примітки:
• У разі почергового або одночасного використання творів літератури і мистецтва, зазначених у пунктах 16, 21, 22 і 25 Додатка, мінімальні ставки винагороди (роялті) нараховуються окремо за кожний вид використання твору.
• У разі коли у концертній програмі поряд з естрадними творами виконується хоча б один великий симфонічний чи вокально-симфонічний твір (симфонія, ораторія, кантата, симфонічна поема чи увертюра, інструментальний концерт з оркестром тощо) або камерний твір великої форми (тріо, квартет, квінтет, соната) чи багатоактний твір для народних інструментів, застосовується мінімальна ставка винагороди (роялті), встановлена пунктом 15 Додатка. В інших випадках виконання збірної концертної програми, до якої входять як симфонічні, вокально-симфонічні та камерні твори малих форм, твори для народних інструментів, так і інші твори (літературні, естрадні тощо), застосовується мінімальна ставка винагороди (роялті), встановлена пунктом 16 Додатка.
• При виконанні творів оригінального жанру, які супроводжуються літературним текстом, застосовуються мінімальні ставки винагороди (роялті), встановлені пунктом 16 Додатка.

Для укладення договору чи консультацій ви можете звертатись за вказаними контактами:

Головний спеціаліст
відділу по роботі з користувачами «малих прав»
управління зборів авторської винагороди
Дарина Рачитська
dasha.rachytska@uacrr.gov.ua
тел.: (044) 235-32-88
тел. моб.: +38-067-506-4367
тел. моб.: +38-093-611-3676