Спортивні організації

Спортивні змагання часто супроводжуються музичними творами, а змагання з гімнастики чи фігурного катання взагалі без музики не обходяться.
При цьому не потрібно забувати, що використання об’єктів авторського права (музичних творів) без отримання від правовласників (в тому числі – організації колективного управління) дозволу (без укладення ліцензійного договору) та без виплати належної авторської винагороди є порушенням чинного законодавства України у сфері авторського права.
Сума авторської винагороди (роялті) розраховується у відповідності до Постанови Кабінету Міністрів України від 18 січня 2003 р. N 72 «Про затвердження мінімальних ставок винагороди (роялті) за використання об’єктів авторського права і суміжних прав».
Відповідно до Постанови, мінімальні ставки авторської винагороди при проведенні заходу становлять:

Публічне виконання творів Авторська винагорода*
При платному вході
При спортивних змагань, показових виступів спортсменів, показах мод, проведенні презентацій, фестивалів і конкурсів з платним входом
(Додаток 1, п.23)
2%
від суми валового збору, одержаного від продажу квитків
При безоплатному вході
Музичні твори з текстом або без тексту, твори (як у разі виконання творів виконавцями, так і разі виконання творів у запису у місцях з безплатним входом)
(Додаток 1, п.22)
1%
від доходів, одержаних з того виду діяльності, у процесі якої відбувається використання творів,
а у разі відсутності таких доходів
2,5%
від загальної суми витрат організатора на проведення заходу

*Ставки винагороди (роялті) нараховуються як відсоток суми валового збору, що надходить від продажу квитків за публічне виконання одного твору або програми, чи доходів, одержаних з того виду діяльності, у процесі провадження якої відбувається використання творів, а у разі відсутності таких доходів – загальної суми витрат на проведення заходу, під час здійснення якого відбувається використання твору літератури і (або) мистецтва.

Головний спеціаліст
по роботі з користувачами «малих прав»
управління зборів авторської винагороди
Теплюк Наталія
тел.: (044) 235-32-88
тел. моб.: +38-067-506-4367
тел. моб.: +38-063-833-1551