Торговельні організації

Музика, яка звучить в торгівельних залах магазинів, торгівельних центрів тощо, створює певну атмосферу і направлена на забезпечення якоїсь мети.
Відповідно до маркетингових «прийомів», в торгівельних залах звучить спокійна музика для розслаблення покупців. В такому стані купується більше товарів, ніж звичайно, навіть більше, чим необхідно покупцю в даний момент. Якщо, наприклад, в торгівельному залі зібралось багато клієнтів – вмикається швидка, енергійна музика. Це пришвидшує вибір покупця і він виходить з магазину через декілька хвилин, звільнюючи місце для наступних клієнтів. Без музичного супроводу торгівля проходить більш повільними темпами.
Звертаємо увагу, на те, що у випадку використання в господарській діяльності музичних творів (музичний супровід (в т.ч. фоновий) на території магазинів, бутиків, супермаркетів, торгівельних центрів обов’язковим є укладання ліцензійного договору. Дозвіл (ліцензійний договір) необхідно отримувати в незалежності від способу та форми використання музичних творів (в т.ч. дозвіл необхідний у випадку використання CD, DVD, аудіокасет за допомогою музичного центру або комп’ютера, у випадку використання телевізора, радіо-приймача, інших аналогічних способах тощо).
Сума авторської винагороди (роялті) розраховується у відповідності до Постанови Кабінету Міністрів України від 18 січня 2003 р. N 72 «Про затвердження мінімальних ставок винагороди (роялті) за використання об’єктів авторського права і суміжних прав».
Відповідно до Постанови, мінімальна ставка авторської винагороди становить 1% від доходів, одержаних з того виду діяльності, у процесі якої відбувається використання творів.

Для укладення договору чи консультацій ви можете звертатись за вказаними контактами:

Головний спеціаліст
відділу по роботі з користувачами «малих прав»
управління зборів авторської винагороди
Ганна Сільвеструк
anna.silvestruk@uacrr.gov.ua
тел.: (044)235-32-88
тел. моб. 1: +38-067-506-4367
тел. моб. 2: +38-063-833-1551