Телерадіокомпанії, провайдери

Важко уявити телеканал, який би не використовував в ефірі музичні твори. І це не тільки пісні або кліпи, які транслюються між програмами (а у випадку музичних телеканалів – постійно), а і музичний супровід передач, музика в рекламі, кінофільмах, серіалах тощо.
Сенс існування більшості радіостанцій саме в музичному наповненні. Музика створює імідж радіостанції і впливає на величину її аудиторії. Крім того, часто музика використовується і в рекламних заставках радіостанції.
Організації кабельного телебачення (провайдери програмної послуги) надають доступ своїм абонентам до великої кількості телевізійних, а також радіоканалів. В результаті роботи провайдера якраз і відбувається доведення об’єктів авторського права до загального відома шляхом ретрансляції.
Користувачами (платниками авторської винагороди) за надання права використання творів шляхом публічного сповіщення в ефір та/або по кабелю, у тому числі шляхом ретрансляції, є:
– Радіокомпанії, що здійснюють ефірне радіомовлення (проводові, кабельне) відповідно до ліцензії, виданої Національною радою України з питань телебачення й радіомовлення.
– Телевізійні компанії, що здійснюють ефірне телевізійне мовлення (у т.ч. супутникове) відповідно до ліцензії, виданої Національною радою України з питань телебачення й радіомовлення.
– Провайдери програмної послуги (Оператори, Провайдери телекомунікацій), що надають програмні послуги абонентам, а саме можливість перегляду телепрограм з використанням ресурсу багатоканальних кабельних мереж, та багатоканальних ефірних цифрових телемереж, у тому числі з використанням технологій типу “МІТРІС”, “ММDS”, “Телесело”, цифрових мультиплексів, тощо відповідно до ліцензій, виданих Національною радою України з питань телебачення й радіомовлення.
Постановою Кабінету Міністрів України від 18 січня 2003 р. № 72 «Про затвердження мінімальних ставок винагороди (роялті) за використання об’єктів авторського права і суміжних прав», де відповідно до статей 15 і 37 Закону України «Про авторське право і суміжні права» (3792-12) Кабінет Міністрів України постановив затвердити мінімальні ставки авторської винагороди (роялті) за публічне сповіщення або ретрансляцію (повторне публічне сповіщення) творів науки, літератури і мистецтва, у тому числі зафіксованих у фонограмах і (або) відеограмах (Розділ В, додатку 1 Постанови).

ТЕЛЕ та РАДІОКОМПАНІЯМ 1. Твори науки, літератури і  мистецтва, публічне сповіщення яких здійснюється у передачах ефірного, супутникового телебачення або  радіомовлення
(Додаток 1, п. 26)
2%
відсотки доходів, одержаних з того виду діяльності, у процесі якої відбувається публічне сповіщення зазначених передач або творів
 ПРОВАЙДЕРАМ ПРОГРАМНОЇ ПОСЛУГИ 2. Твори науки, літератури і мистецтва, у тому числі комп’ютерні програми та бази даних, публічне сповіщення яких   здійснюється у передачах  кабельного телебачення і (або) радіомовлення чи через мережу Інтернет
(Додаток 1, п. 27)
5%
відсотків доходів, одержаних з того виду діяльності, у процесі якої відбувається публічне сповіщення зазначених передач або творів

Користувачі (платники авторської винагороди) повинні одержати дозвіл ДО УААСП на використання творів шляхом укладання ліцензійного договору з ДО УААСП і виплачувати авторську винагороду за надане право на публічне сповіщення в ефір та/або по кабелю, у тому числі шляхом ретрансляції, для загальної відомості по радіо й телебаченню.
Встановлені ставки авторської винагороди діють для одного користувача, що ідентифікується сіткою мовлення, єдиною назвою (позивним), логотипом і ліцензією Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення. Ставки не залежать від співвідношення кількості покупних або передач/програм власного виробництва, кількості ретранслюючих каналів.

Для укладення договору чи консультацій ви можете звертатись за вказаними контактами:

Головний спеціаліст
відділу по роботі з користувачами «малих прав»
управління зборів авторської винагороди
Юлія Стопхай
yulia.stophai@uacrr.gov.ua
тел.: (044)235-32-88
тел. моб.: +38-067-506-4367
тел. моб.: +38-063-991-5371

Головний спеціаліст
по роботі з користувачами «малих прав»
управління зборів авторської винагороди
Теплюк Наталія
тел.: (044) 235-32-88
тел. моб.: +38-067-506-4367
тел. моб.: +38-063-833-1551