Роз’яснення щодо подальшої діяльності ДО «УААСП»

РОЗ’ЯСНЕННЯ

щодо подальшої діяльності

ДО «УААСП»

            В Україні триває масштабне реформування сфери колективного управління, у зв’язку з чим виникають численні питання щодо діяльності ДО УААСП.

            Державна організація «Українське агентство з авторських та суміжних прав» повідомляє про продовження своєї діяльності та збереження усіх функцій з управління правами авторів та суб’єктів авторського права до моменту завершення тривалих і досить складних реформ у сфері авторського права.

            22.07.2018 року набрав чинності Закон України «Про ефективне управління майновими правами правовласників у сфері авторського права і (або) суміжних прав» (далі – Закон), який саме і запустив реформу.

            Цим Законом передбачений новий порядок реєстрації організацій колективного управління, а для збору винагороди (відрахувань) у деяких сферах використання об’єктів авторського права і суміжних прав передбачив діяльність спеціально акредитованих організацій колективного управління.

            Наразі ДО УААСП здійснює колективне управління майновими авторськими правами, які відповідно до статті 12 Закону будуть підпадати під сфери управління, де діятимуть акредитовані організації, а саме:

  • у сфері обов’язкового колективного управління – кабельна ретрансляція об’єктів авторського права, крім прав організацій мовлення щодо їхніх власних програм (передач) мовлення;
  • у сфері розширеного колективного управління:
  • публічне виконання музичних недраматичних творів з текстом і без тексту, включно з тими творами, що включені до складу аудіовізуальних творів;
  • публічне сповіщення музичних недраматичних творів з текстом і без тексту, включно з тими творами, що включені до складу аудіовізуальних творів, крім кабельної ретрансляції.

            У пункті 2 розділу VI «Прикінцеві та перехідні положення» Закону передбачено, що свідоцтва про облік організацій колективного управління, видані до цього Закону втрачають чинність через дев’ять місяців з дня набрання чинності цим Законом, тобто – з 22.04.2019.

           Але, для того, щоб не допустити хаосу у сфері колективного управління та захистити права авторів, композиторів, виконавців, музичних видавців тощо законодавець у пунктах 2-3 Розділу VI «Прикінцеві та перехідні положення» Закону передбачив перехідний період, коли з одного боку проводиться підготовка до акредитації організацій колективного управління, а з іншого – ДО УААСП залишається діючою організацією колективного управління та продовжує виконувати свої функції.

          Питанню реформування ДО УААСП, як найбільшої та найповажнішої в Україні організації колективного управління присвячені окремі положення Закону. Так, частина 4 Розділу VI «Прикінцеві та перехідні положення» Закону передбачає кінцевий термін «для приведення колективного управління майновими авторськими правами, що здійснюється ДО УААСП, у відповідність із вимогами цього Закону» – не 9, а 14 місяців з дня набрання чинності Закону, тобто 22.09.2019 року.

          Наразі керівництвом ДО УААСП, спільно із авторською спільнотою України та фахівцями Мінекономрозвитку вживаються дієві заходи в рамках реформування діяльності нашої організації. У той же час ДО УААСП продовжує виконувати усі свої зобов’язання як перед авторами України та усього світу, так і перед численними партнерами, які використовують об’єкти авторського права у своїй діяльності.

          Звертаємось до власників закладів громадського харчування, розважальних закладів, телерадіоорганізацій, провайдерів та організаторів гастрольних і видовищних заходів. Не допустіть хаосу у сфері авторського права, не піддавайтесь на провокативні заклики. Незважаючи на складність реформи, ДО УААСП завжди буде стояти на захисті авторських прав в Україні та інтересів своїх партнерів.

          Ми заявляємо про чинність усіх взятих не себе зобов’язань та укладених ліцензійних договорів продовж строку, визначеного Законом.

Відповідь Мінекономрозвитку стосовно адвокатського запиту 1: http://www.uacrr.org/wp-content/uploads/2019/04/MERTU_UAASP-1.pdf

Відповідь Мінекономрозвитку стосовно адвокатського запиту 2: http://www.uacrr.org/wp-content/uploads/2019/04/MERTU_UAASP-2.pdf

Лист Мінекономрозвитку від 23,08,2018: http://www.uacrr.org/wp-content/uploads/2019/03/SIZAK-MERT-ukr.pdf

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *