Щодо черговості дій для початку ліквідації ДО «УААСП».

Відповідно до ч. 4 розділу VІ «Прикінцеві і перехідні положення» Закону України «Про ефективне управління майновими правами правовласників у сфері авторського права і (або) суміжних прав» Установа (Міністерство економічного розвитку і торгівлі) протягом чотирнадцяти місяців з дня набрання чинності цим Законом зобов’язана вжити заходів для приведення колективного управління майновими авторськими правами, що здійснюється Державною організацією «Українське агентство з авторських та суміжних прав» (далі – ДО «УААСП»), у відповідність із вимогами цього Закону. Для цього Установа:

1) протягом трьох місяців з дня набрання чинності цим Законом організовує скликання зборів делегатів з числа правовласників – фізичних осіб, які передали в управління ДО УААСП належні їм майнові авторські права. В зазначених зборах делегатів мають право взяти участь:

а) особи, делеговані всеукраїнськими творчими спілками, яким Кабінетом Міністрів України надано статус національних (разом не більше ніж 33 делегати);

б) особи, які відповідно до статуту ДО УААСП в редакції, чинній станом на 1 січня 2018 року, мають статус члена Ради Авторів (разом не більше ніж 5 делегатів);

в) особи, обрані за результатами рейтингового голосування, проведеного Установою, які є авторами та мають чинні договори з ДО УААСП щодо управління належними їм авторськими майновими правами станом на дату набрання чинності цим Законом, в кількості, яка не перевищує 11 осіб.

Порядок такого рейтингового голосування пропонується ДО УААСП та затверджується Установою одночасно з затвердженням Установою мінімальної кількості творів та максимальної кількості авторів відповідних видів творів для цілей рейтингового голосування, як передбачено цим пунктом.

Установа затверджує та оприлюднює на офіційному веб-сайті Установи список учасників зборів делегатів;

2) після ухвалення зборами делегатів рішення про реєстрацію громадської організації, метою якої є колективне управління правами, – надає методичну та організаційну підтримку у здійсненні реєстрації громадської організації, реєстрації організації колективного управління;

3) разом із ДО УААСП звертається до осіб (у тому числі правовласників, інших організацій колективного управління, у тому числі аналогічних іноземних організацій, міжнародних об’єднань), з якими ДО УААСП були укладені договори, з пропозицією щодо заміни вищезазначеної громадської організації як сторони договору замість ДО УААСП;

4) забезпечує передачу вищезазначеній громадській організації відомостей, інформації, у тому числі інформаційних баз даних, належних ДО УААСП та об’єктивно необхідних для здійснення колективного управління.

5) Після акредитації організацій колективного управління у сферах, передбачених абзацами четвертим і п’ятим частини п’ятої та абзацами четвертим і п’ятим частини шостої статті 11 цього Закону, Установа здійснює ліквідацію ДО УААСП у встановленому законодавством порядку.

Таким чином, ліквідація ДО «УААСП» відповідно до ч. 4 розділу VІ «Прикінцеві і перехідні положення» Закону України «Про ефективне управління майновими правами правовласників у сфері авторського права і (або) суміжних прав» можлива лише після проведення усіх перелічених вище заходів.

Повідомляємо, що  3 грудня цього року о 16:00 відбудуться  збори делегатів з числа правовласників – фізичних осіб, які передали в управління ДО УААСП належні їм майнові авторські правав Мінекономрозвитку (вул. Грушевського 12/2, 4 поверх, кімната № 459), вхід через 6 під’їзд (учасникам зборів делегатів необхідно звернутися в бюро перепусток та мати при собі паспорт).

http://me.gov.ua/Documents/Detail?lang=uk-UA&id=1a9a3e2a-26d9-4279-8e18-bb9435e7d7e6&title=OgoloshenniaProSklikanniaZborivDelegativZChislaPravovlasnikivFizichnikhOsib-YakiPeredaliVUpravlinniaDouaaspNalezhniYimMainoviAvtorskiPrava

На сьогоднішній день Державна організація “УААСП” (Свідоцтво про облік свідоцтво організації колективного управління № 3 від 22.08.2003) працює у звичайному режимі та продовжує виконувати покладені на неї повноваження щодо забезпечення прав і законних інтересів авторів та правовласників. При цьому, звертаємо увагу творчої спільноти, авторів, правовласників та користувачів на те, що з метою уникнення маніпуляцій з боку осіб, які намагаються заплямувати ділову репутацію ДО “УААСП”, просимо перевіряти статутні документи та свідоцтва організації колективного управління у осіб, які до Вас звертаються.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *